Вівторок, 19.03.2024, 10:33
Вітаю Вас Гість | RSS
Палац естетичного виховання учнівської молоді

Львівський державний Палац естетичного виховання учнівської молоді здійснює свою діяльність під патронатом Міністерства освіти і науки України і є важливим підрозділом департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації та управління професійно-технічної освіти, координації діяльності вищих навчальних закладів і науки.

        Сьогодні Палац це — обласний методичний центр з організації дозвілля, культурно-просвітницької роботи та естетичного виховання серед учнівської молоді. Його підрозділи побудовані так, що організаційно-методичною роботою охоплена вся мережа освіти від школи до ВИШу, як у місті Львові так і в області.

       Історія заснування Палацу розпочалася з 1956 року, коли перебудоване театральне приміщення, завдяки доброчинній праці учнів і майстрів профтехосвіти, перетворилося у Палац естетичного виховання.

      З 1984 року колектив Палацу очолював Заслужений працівник культури України Володимир Васильович Рудницький, а з 2 липня 2018 року призначений виконуючий обов’язки директора Заслужений діяч мистецтв України Климович Олег Романович.

      Палац має :

 - концертний зал на 640 місць;

 - малий зал на 50 місць;  

 - два  дзеркальні балетні зали - 220 кв.м., 182 кв.м.;

 - фойє для організації виставок;

 - репетиційні аудиторії для занять гуртків.  

     На даний час у Палаці навчається 824 дитини різного шкільного віку .

Набір у дитячі підготовчі групи народних та сучасних танців проводиться щорічно  з 1 вересня.

     У підготовчі групи  навчання народному танцю проводиться набір дітей віком з 6 років. У підготовчі групи навчання сучасному танцю (ансамбль "Ритм") — з 4 років. Крім того, протягом року можливий додатковий набір дітей будь-якого віку.

    А з 2007-го року на базі підготовчих груп народного ансамблю сучасного естрадного  танцю "Ритми часу" було створено самостійний дитячий колектив сучасного танцю "Ритм", якому, разом із дитячим ансамблем народного танцю "Вирій" та театром-студією "Чарівна скринька", на підставі рішення обласної атестаційної комісіїї було присвоєно звання "Зразковий колектив".

   На базі Палацу працюють колективи художньої самодіяльності:

- заслужений ансамбль танцю України "Юність";

- народний анамбль сучасного танцю "Ритми часу";

- капелла бандуристів "Львів'яни";

- народний вокально-фолькльорний ансамбль "Дивоструни";

- зразковий ансамбль сучасного танцю "Ритм";

- зразковий театр-студія "Чарівна скринька".

       З колективами працюють досвічені педагоги, віддані своїй справі майстри, творчий внесок котрих високо оцінений державою. Серед керівників: Народний артист України — Михайло Ванівський, Заслужений працівник культури України — Іван Качкевич, Заслужений артист України — Василь Семен, Відмінник освіти — Ольга Літник.

      Колективи Палацу беруть активну участь у концертному житті міста Львова, творчих поїздках по Україні та за її межами.
Керівники художніх колективів та підготовчих груп Палацу систематично проводять значну роботу із залучення до своїх колективів талановитих дітей та молоді зі шкіл та професійно-технічних навчальних закладів.

     У комплексній програмі Палацу з художньо-естетичного виховання учнівської молоді особливе місце посідає культурно-просвітницька діяльність у професійних навчальних закладах Львівщини. Постійно враховуються такі важливі питання, як художні інтереси та соціально-культурні потреби учнів, народні звичаї і традиції українства. Для цього об'єднуються зусилля педагогів, працівників творчих спілок, концертних організацій, музеїв, громадських та студентських організацій інших навчальних закладів, здійснюється обмін творчим досвідом.

     Серед масових заходів, театральних свят, конкурсів, фестивалів для учнів профтехосвіти та доброчинних акцій є традиційні, які добре зарекомендували себе тематичною визначеністю, де можна розкрити весь свій творчий потенціал і які користуються незмінною популярністю серед учнів, це:

— щорічний обласний огляд-конкурс серед навчальних закладів профтехосвіти "Творчості проміння золоте" в рамках якого проводяться:
 
     * фестиваль сучасної хореографії "Танцювальне подвір'я";

     * обласний конкурс авторської поезії та читців "Золоте крило";

     * обласний конкурс авторської пісні та виконавців "Оксамитові барви";

     * фестиваль театрів малих форм та оригінальних жанрів "Арт-і-шок";

— щорічне свято осені "Осінній вернісаж";

— свято першокурсника "Ми надія твоя, Україно";

— традиційне театралізоване дійство "Всі зимові свята, ідіть до нас до хати";

— КВК до Дня рідної мови "Плекаймо мову, пісню та звичаї";

— доброчинні свята для дітей з особливими потребами до свята Святого Миколая та Міжнародного Дня захисту прав дітей "Стежинами любові і добра";
— заходи з національно-патріотичного та громадянського виховання проекту "Патріот від А до Я";
— навчально-профілактичні тренінги  по програмі "Молодь Львівщини — за здоровий спосіб життя";

— щорічна акція, присвячена Всесвітньому Дню боротьби з ВІЛ/СНІДом;

Школа міжкультурної комунікації "Всюди свій" з вивчення етики та новітніх тенденцій молодіжної культури України, світу та ін.

      Нині у 50-ти закладах професійної освіти функціонує близько 300 аматорських гуртків, які об'єднують 12000 учнів. Це: хори, вокальні ансамблі, театральні колективи та гуртки художнього слова, фольклорні та танцювальні колективи, духові оркестри та лялькові театри.  Звання "Народного" носить хор "Мрія" Вищого професійного училища  м. Судова Вишня, художньо-просвітницький колектив "Благовість"
Вищого професійного училища № 34.

    Палац надає послуги з: 

 - організації концертів, виставок, конференцій, зборів, нарад тощо;

 - концертне обслуговування урочистих подій;

 - розробка тематичних сценаріїв до урочистостей.

Інформація станом на липень 2018 року

Форма входу
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Пошук
Архів записів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

by BaRT